Film editing is described as an art or skill, the only art that is unique to cinema, separating filmmaking from other art forms that preceded it, although there are close parallels to the editing process in other art forms like poetry or novel writing. Film editing is often referred to as the invisible art because when it is well-practiced, the viewer can become so engaged that he or she is not even aware of the editor's work


Źródło: Wikipedia, m.in. na podst. słów Marka Harrisa

NAJNOWSZE REALIZACJE

PORTFOLIO

Reklamy, klipy i filmy dokumentalne montowane przez Marka Skorupskiego były wielokrotnie nagradzane na polskich oraz międzynarodowych konkursach i festiwalach.

WIĘCEJ PROJEKTÓW

Montaż materiałów filmowych, w tym reklam i teledysków,
w wykonaniu Marka Skorupskiego to gwarancja jakości, precyzji oraz kreatywności. W zależności od wizji reżysera i od charakteru projektu Marek stosuje różnorodne techniki editoru, uwzględniając te najnowocześniejsze.

BIO

Marek Skorupski – editorysta z powołania

Obecnie jeden z najbardziej doświadczonych editorystów filmów reklamowych, dokumentalnych oraz teledysków; ceniony przez wielu reżyserów. Montowane przez niego projekty zebrały w sumie kilkadziesiąt nagród i wyróżnień na polskich oraz zagranicznych konkursach i festiwalach. Ale jak zaczęła się ta historia?

Wczesne lata 90. Świetlica szkolna. Ekran telewizora, a na nim… teledyski emitowane przez MTV!!! Miłość od pierwszego wejrzenia i marzenie, by w przyszłości robić właśnie takie rzeczy! Klipy i filmy, które będą poruszać ludzi.

Połowa lat 90. Marzenie zaczyna się spełniać. Marek Skorupski pracuje już jako editorysta obrazu w Telewizji Polskiej. Tam systematycznie podnosi kwalifikacje zawodowe.

Pierwsze sukcesy zaczęły się od „Stokrotki”

Pierwszy zmontowany przez niego w 1998 r. wideoklip – „Stokrotka” zespołu T.LOVE (reż. Mariusz Palej) – otrzymuje srebrne Grand Prix na Festiwalu Polskich Wideoklipów Yach Film Festival. A editorysta dostaje wiatr w żagle do dalszego rozwoju zawodowego. Już rok później teledysk do utworu Cezarego Pazury „Przystojny jestem” zdobywa główne Grand Prix na tym samym festiwalu. Marek już wie, że marzenia się spełniają. To nastawienie pomaga mu osiągać kolejne cele…

SPRZĘT

Podczas editoru spotów reklamowych, teledysków oraz filmów Marek Skorupski pracuje najczęściej na sprzęcie i w miejscach wskazanych przez zleceniodawców – w Polsce i za granicą. W razie potrzeby wspomaga projekty własnym nowoczesnym, mobilnym sprzętem (stacja robocza DELL PRECISION i konwerter sygnału AJA IO EXPRESS) z oprogramowaniem do editoru nieliniowego – AVID MEDIA COMPOSER w najnowszej subskrybowanej wersji.

Sprzęt ten umożliwia prace editorowe zarówno w trybie stacjonarnym, jak i na planach zdjęciowych.

Marek Skorupski – editor reklam, filmów i teledysków.

Jeśli masz pytanie, ofertę współpracy lub prośbę o dodatkowe materiały – napisz.

I give permission for my personal information to be shared in order for my question to be answered.